07_Kauno sala

Tipas: Nemuno salos sutvarkymo konkursinis projektas
Vieta: Kaunas, Lietuva
Laikas: 2009
Autoriai: Mindaugas Reklaitis, Mantas Olšauskas, Matas Šiupšinskas, Julija Reklaitė

Salos identitetas kuriamas į ją integruojant šiuolaikinio meno objektus. Vienas jų - siūlomas šmaikštus ir kiek ironiškas smeigtukas, žymintis miestui svarbios ir nepelnytai pamirštos erdvės vietą. Smeigtukas turėtų priminti "google earth" paieškos lauką. Simboliškai jis žymi salos sugrąžinimą miestui ją "prismeigiant" atgal į urbanistinį audinį.

Smeigtuką ilgainiui turėtų papildyti kiti šiuolaikinio meno objektai ir ekspermentinės skulptūros išdėstytos visoje saloje.

Sala darbe “SPORTAS // KULTŪRA” priimama, kaip gamtiška erdvė urbanizuotoje aplinkoje. Pabrėžiama, kad tai viena iš itin unikalių ir saugotinų vietos vertybių. Todėl joje kuriamas naujas sluoksnis integruoja dalinai gamtines ir dalinai kultūrines (urbanistines) savybes.
Erdvei "apgyvendinti" reikalinga trauka kuriama kaip multifunkcinis sporto ir kultūros objektų tinklas.

Vienas svarbiausių salos identiteto aspektų - vandens apsuptis - pabrėžiama kuriant žiedinę struktūrą. Kasdieninio naudojimo objektai dėstomi maršrute aplink salą. Kuriamos įvairios krantinės, kad jomis galėtų mėgautis kuo didesnis kiekis skirtingų poreikių žmonių.

Saloje sujungtos dvi gana skirtingos, bet kasdieniame meisto gyvenime labai svarbios sritys - sportas ir kultūra. Kaunui sugrąžinama galimybė leisti laisvalaikį prie upės, gamtiškoje aplinkoje šalia vandens. Sukurtas veiklos ir užimtumo tinklas paskirstytas pagal naudojimosi dažnį.