105_Smiltynės jachtklubas

Tipas: elingų konversijos į viešbutį ir interjero realizacija
Vieta: Smiltynė, Klaipėda, Lietuva
Laikas: 2017
Autoriai: Mantas Olšauskas, Jūratė Cirtautaitė, Ieva Cicėnaitė, Donatas Cesiulis. Nuotraukų autorius: Karolis Milaševičius

Smiltynės Jachtklubas – vienas įdomiausių žmogaus sukurtų objektų Smiltynėje. Teritorijoje esantys statiniai projektuoti ir pastatyti XX amžiuje, puikiai integruoti į gamtišką kraštovaizdį, atitinkantys miesto identiteto sąvoką. Teritorija buvo skirta vien tik su laivyba susijusioms funkcijoms tenkinti. Šio projekto tikslas - prikelti nusidėvėjusį ir aptrupėjusį jachtklubą naujoms galimybėms ir surasti darnų santyki su esamų pastatų architektūrine išraiška.

Viena svarbiausių transformacijų – mažųjų elingų konversija į viešbučio numerius.
Viešbutis išskirtinis tuo, kad visi numeriai turi didžiules lauko terasas prie įėjimo bei vitrininius langus, su vaizdu į Marių baseiną ar didžiulę pievą – laivų stovėjimo aikštelę. 

Visi viešbučio numeriai turi 2 kambarius, nedidelę virtuvę ir vonios kambarį. Interjere palikta nemažai jachtklubo architektūrai būdingo grubumo, esamų elementų (plytų siena, tūrinės lubos), bet kartu ir įnešta švaraus naujumo, šviežumo.

Viešbučio numeriai yra dviejų tipų – su viena terasa arba su dvejomis terasomis.

1 tipas su viena terasa.
Numeris tinkamas šeimoms, turi aiškiai išreikštą svetainės zoną su virtuve bei valgomuoju. Pagrindinė interjero mintis – kambario linija. Numeris perskirtas horizontalios linijos, sujungiančios kambarį bei uostą į vieną lygį. Linija išreikšta per spalvą, skiriančią visa kambarį į 2 dalis. 

2 tipas su dvejomis terasomis.
Numeris tinkamas draugų kompanijai. Kambariai atskirti virtuvės ir vonios zonos, turi atskiras terasas ir gali funkcionuoti nepaveikdami vienas kito. Pagrindinė interjero mintis yra atskirti kambarius pagalbinių patalpų “dėžute”, išreikšta sodriai žalia spalva.