107_Palanga

Tipas: poilsio paskirties pastato techninis projektas
Vieta: Palanga, Lietuva
Laikas: 2017-2020
Autoriai: Mantas Olšauskas, Ieva Cicėnaitė, Donatas Cesiulis

Projektuojamas sklypas yra Palangos centrinėje dalyje, greta Kęstučio ir S.Daukanto gatvių sankryžos. Sklypas taisyklingo stačiakampio formos, ilgaja kraštine pietinėje pusėje ribojasi su Kęstučio gatve. Pagal Palangos miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialųjį planą, nagrinėjamas sklypas patenka į “MIESTO VILŲ” teritoriją, kurios prioritetinė kryptis - esamos urbanistinės struktūros išsaugojimas. Vilnos apibūdinamos kaip didesnio tūrio, taisyklingo stačiakampio ar kvadratinio plano pastatai, statomi erdvesniuose gausiai apželdintuose sklypuose atitrauktai nuo sklypo ribų, be didesnių ūkinių-pagalbinių pastatų.

Projektuojamas pastatas savo dydžiu ir masteliu darniai įsikomponuoja aplinkiniame užstatyme, projektuojamas buvusio pastato vietoje. Fasadų medžiagiškumui ir puošybos elementams nustatyti atlikta Palangos miesto vilų analizė.

Ryškiausiai pastato architektūrą formuoja vidinė pastato sąranga, pastato veikimo ir naudojimo scenarijus. Į pastatą patenkama per du “pjūvius” (vienas nuo S.Daukanto g., kitas iš kiemo). Siauri ir aukšti (per visą pastato aukštį) įėjimai išskiriami medžiaga (pereinančios spalvos medžio lentelės) ir sukuria stiprų įspūdį. Šis elementas taip pat padeda pastatą optiškai suskaidyti į dvi dalis, fasadas nemonotoniškas. Viduje abu įėjimai susisiekia, o laiptinės apšviestos natūralia šviesa dėka langų per visą pjūvio aukštį.