40_Brastos kvartalas

Tipas: Brastos kvartalo užstatymo konkursinis projektas
Vieta: Kaunas, Lietuva
Laikas: 2013
Autoriai: Mindaugas Reklaitis, Mantas Olšauskas, “PUPA”: Tadas Jonauskis, Justina Muliuolytė

1000 IR VIENA TERASA tai strategija sukurianti apsuptą gamtinės aplinkos, komfortišką, išskirtinį ir itin aukštos kokybės gyvenamąjį kvartalą pačiame Kauno centre, Neries upės slėnyje. Projekto ašis –maksimaliai išnaudoti teritorijos privalumai bei gyvenamosios ir gamtinės aplinkos santykis: ryšys su upe, viešųjų erdvių kokybė, būsto tipologijų įvairovė, architektūrinė išraiška pasiūlanti kiekvienai šeimai po terasą ar erdvų balkoną su nepakartojamais vaizdais į upę, pilį ir senamiestį.

Urbanistinį kvartalo sprendimą lemia gamtinė teritorijos aplinka. Upė ir vaizdai į kitą krantą yra didžiausias privalumas, tad naujos gatvės bei namų užstatymas yra orientuotas į Nerį. Naujame Brastos kvartale visi keliai veda link pakrantės. Užstatomos teritorijos ribos apibrėžtos išsaugant gamtinį karkasą – krantinę bei esančius saugomus želdinius. Aplink gamtines vertybes yra siūlomas didžiausias namų tankumas, gaunant maksimalų butų skaičių prie vandens ir parke.
Projektas 1000 IR VIENA TERASA novatoriškai siūlo, kaip išnaudoti teritorijos potencialą ir sukurti maksimaliai patrauklią, sveiką ir patogią gyvenamąją aplinką gamtos apsuptyje, upės kaimynystėje. Projekto stiprybė yra urbanistinio plano integralumas, architektūrinių idėjų originalumas bei ekonominis teritorijos vystymo pagrįstumas.