127_Vanagėlis

Tipas: daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso konkursinis projektas
Vieta: Vilnius, Lietuva
Laikas: 2019
Autoriai: sprik ir Aketuri architektai

URBANISTINĖ IDĖJA. Atsižvelgiant į esamą gamtinį karkasą, kultūros paveldą ir pėsčiųjų srautus suformuoti išbaigtą urbanistinę struktūrą su atraktyviomis ir jaukiomis urbanistinėmis erdvėmis. Naujai projektuojamu užstatymu pratęsiami reglamentuojami senamiesčio perimetrinio ir vilų tipo užstatymo morfotipai:
1. Pastatų tūriais pabrėžiama esama pėsčiųjų judėjimo trasa išilgai esamos Vanagėlio g., kurioje projektuojamas pėsčiųjų takas.
2. Greta alėjos projektuojamas komplekso urbanistinis centras - aikštė su fontanu. Erdvė yra jaukaus mastelio. Iš aikštės numatomas patekimas į projektuojamus pastatus.
3. Teritorijos pietvakariuose projektuojama apželdinta erdvė su vaikų žaidimo, poilsio ir rekreacijos aikštele.

ARCHITEKTŪRINĖ IDĖJA. Naujų pastatų tūriai projektuojami lakoniškų racionalių formų, su reguliariu langų sudalinimu, siekiant maksimaliai respektuoti esamo pastato architektūrą ir senamiesčio architektūros bruožus. Siūlomi architektūriniai sprendimai reaguoja į esamo pastato linijas ir proporcijas. Projektuojamų naujų pastatų tūriai neviršija esamo saugomo pastato karnizo ir kraigo altitudžių.